Advokato kainos

Didžioji dalis teisinių klausimų yra sprendžiama teisme. Asmuo ir pats gali rengti dokumentus ir pateikti juos teismui. Tačiau dažniausiai asmenys susidūrę su teisinėmis problemomis kreipiasi į advokatus. Asmuo ieško advokato savo gyvenamoje vietoje. Asmenys gyvenantys Klaipėdoje ar Klaipėdos rajone paprastai ieško advokato Klaipėdoje. Suradę tinkamą advokatą, pagrindinis klausimas į kurį asmuo nori gauti atsakymą – kokios yra advokatų kainos Klaipėdoje?
advokato-kainos

Advokatų kainos Klaipėdoje

Advokatas teikia teisines paslaugas atlygintinai arba neatlygintinai. Paprastai advokato paslaugos yra mokamos. Už advokato klientui suteiktas teisines paslaugas sumoka klientas. Kokios yra advokatų kainos Klaipėdoje. Galimi yra du atlyginimo už advokato suteiktas teisines paslaugas atsiskaitymo variantai. Advokatui už jo suteiktas teisines paslaugas mokama pagal valandinį įkainį, arba advokatas su klientu susitaria dėl konkrečios sumos už advokato suteiktas teisines paslaugas. Jeigu klientas pasirenka pirmą atsiskaitymo variantą, tuomet yra mokama už realų advokato sugaištą laiką teikiant teisines paslaugas klientui. Kaip pavyzdys, reikalinga paruošti ieškinį dėl santuokos nutraukimo. Advokatas ir klientas susitarė, kad advokato valandos kaina yra 100 Eur. Advokatas ruošdamas ieškinį sugaišo 5 valandas. Taigi, teisinių paslaugų kaina bus 500 Eur.
(8-676) 10660
Kitas atsiskaitymo su advokatu būdas sumokėti, paprastai prieš suteikiant paslaugas, t.y. iš anksto, pilną kliento ir advokato sutartą sumą. Pavyzdys galėtų būti šis: reikalinga nustatyti naudojimosi žemės sklypu tvarką. Sprendžiant šį klausimą bus reikalinga ruošti procesinį dokumentą, išreikalauti bylai reikalingus dokumentus, rašyti prašymus, advokatui dalyvauti teismo posėdžiuose ir kt. Advokatas su klientu sutaria, kad atlyginimo (honoraro) advokatui dydis, kurį privalo sumokėti klientas yra 400 Eur. Šiuo atveju advokato ir kliento sutarta suma yra galutinė. Daugiau jokių mokėjimų advokatui už jo suteiktas paslaugas nereikės mokėti.
Pirmu atveju klientas negali žinoti kokių teisinių paslaugų dar prireiks ir kokia bus galutinė teisinių paslaugų kaina. Žinoma, advokatas informuoja klientą apie numatomų teikti teisinių teisinių paslaugų rūšį ir kiekį, bei tokių paslaugų preliminarias kainas.
Antru atveju, klientas sumokėjęs visą sumą už advokato paslaugas yra garantuotas, kad jokių papildomų išlaidų susijusių su atlyginimo mokėjimu advokatui neturės.
Prieš pradėdamas bendradarbiauti advokatas su klientu susitaria koks bus atsiskaitymo su advokatu būdas.
advokatu-kainos-klaipeda

Advokato teisinių paslaugų kainos

Žinoma, kiekviena situacija yra individuali. Priklausomai nuo spręstinos teisinės problemos sunkumo, kliento turtinės padėties ir kitų faktorių, tiek mokėjimo būdas, tiek atlyginimo dydis gali kisti. Apibendrintai galime tik pasakyti, kad visgi klientai dažniausiai renkasi sumokėti advokatui tikslią kainą už advokato suteiktas teisines paslaugas. Valandinis atlyginimas už advokato darbą yra mažiau populiari atsiskaitymo forma. Valandinio atsiskaitymo formos privalumas yra tas, kad klientas gauna detalią ataskaitą, kokios paslaugos jam bus suteikto ir kokia suteiktų teisinių paslaugų kaina. Niuansas yra tas, kad kiekvienas advokato veiksmas yra įkainotas. Klientui gali susidaryti klaidingas įspūdis, kad jis permoka už jam teikiamas teisines paslaugas.
Kiekvienas advokatas (populiariai dar vadinami skyrybų advokatas, šeimos advokatas) turi numatęs jo teikiamų teisinių paslaugų įkainius. Advokatų kainos Klaipėdoje, sostinėje, ar kituose Lietuvos miestuose gali ženkliai skirtis. Nėra konkrečiai nustatytos ar griežtai fiksuotos advokato teikiamos teisinės paslaugos kainos. Advokatas šį klausimą aptaria su klientu ir šis susitarimas įforminamas teisinių paslaugų teikimo sutartyje.
Įstatymas numato, kad šaliai, kurios naudai priimtas sprendimas, teismas priteisia iš antrosios šalies išlaidas už advokato ar advokato padėjėjo, dalyvavusių nagrinėjant bylą, pagalbą, taip pat už pagalbą rengiant procesinius dokumentus ir teikiant konsultacijas.
Teisinė paslaugaTeisinės paslaugos kaina
Pareiškimo, prašymo, pretenzijos paruošimas200 Eur
Ieškinio, priešieškinio paruošimas500 Eur
Atsiliepimo į ieškinį/priešieškinį paruošimas600 Eur
Dubliko, tripliko paruošimas500 Eur
Pareiškimo išduoti teismo įsakymą paruošimas200 Eur
Apeliacinio skundo paruošimas500 Eur
Kasacinio skundo paruošimas700 Eur
Atsiliepimo į apeliacinį skundą paruošimas400 Eur
Atskirojo skundo paruošimas200 Eur
Dalyvavimas teismo posėdyje1 val./100 Eur
Teisinė konsultacija1 val./50 Eur
Išsami informacija apie teisinių paslaugų įkainius: (8-676) 10 660
Scroll to Top
Konsultacija